مشاورین املاک دالان بهشت گرگان انواع درب خانه در گرگان- انواع درب خانه در گرگان - انواع درب خانه در گرگان

اخبار سایت

انواع درب خانه در گرگان

مهم ترين قسمت در هر خانه درب آن است که حريم شخصي و امنيت ساکنين منزل را مشخص و تامين ميکند . درب ها انواع و اقسام گوناگوني دارند و به حسب سليقه و کاربرد انتخاب ميشوند . بنابر اين درب ها در بازار تنوع زيادي دارند و حتي ميتوانبر حسب سليقه خودتان درب بسازيد . در اين مقاله چند نمونه درب را به شما معرفي مي کنيم تا با مزايا و معايب آنها آشنا شويد:

درب آهني :
رواج ترين نوع درب آهني است. در گذشته درب هاي آهني زيبايي چنداني نداشتند و بيشتر در جهت برطرف کردن نياز به يک در مقاوم طراحي ميشدند. اما امروزه که اهميت زيبايي و دکوراسيون منزل بالا رفته است ، طراحان دربهاي زيباي آهني طراحي ميکنند که هم امنيت بالا دارند و هم دکوراسيون منزل را زيبايي ميبخشند.

درب چوبي :
از گذشته چوب به عنوان يک متريال خوب و اصلي در ساخت درب و پنجره منازل استفاده ميشود و خريد خانه در گرگان با درب چوبي امري رايج بود . امروزه نيز به دليل زياد بودن چوب در طرح ها و رنگ هاي مختلف و طول عمر بالاي چوب و زيبايي آن به عنوان يکي از رايج ترين درب هاي ورودي محسوب ميشود و اين نکته حايز اهميت است که از درب چوبي نه تنها براي درب ورودي بلکه براي تمامي درب هاي منزل مي توان استفاده کرد .

درب هاي هم تراز :
اين گونه درب ها از تخته سه لايه يا تخته هاي فيبري ساخته ميشوند و ضخامت متوسطي دارند . در اين گونه درب ها اصولا درب از يک طرف لولا زده ميشود و فقط از يک طرف باز و بسته ميشود . امروزه اين درب ها به دلايل زيادي از جمله مقاومت و زيبايي و تداوم بالا در بيشتر منازل استفاده ميشود و اصولا در همه فروشگاه ها هستند . در ساخت اين گونه درب ها ميتوان روش هاي سنتي را تلفيق نمود.

ذرب شيشه اي :
تا کنون درب شيشه اي ديده ايد ؟ دربهاي شيشه اي نسبت به ساير درب ها سنگين تر هستند و بيشتر بايد مراقيشان بود . نصب اين درب ها هزينه بالايي دارد ولی به زیبایی که میتواند به دکوراسیون شما ببخشد می ارزد. بهتر است از شیشه های نشکن برای این درب ها استفاده کنید زیرا برای منزل شما در گرگان قبل از دکوراسیون خانه اهمیت دارد.

درب استیل :
استیل یکی از انواع فلز ها که از سالیان پیش به عنوان متریال درب ورودی ساختمان کاربرد دارد. بهترین جایگزین چوب فلز است و خصوصا فلز استیل . فلز از چوب به صرفه تر است حتی اگر تنها برای چارچوب درب استفاده شود. برای ساخت چهارچوب های فلزی میتوان از فلز های نازک تر استفاده کرد و این گونه درب ها عمر مفید بیشتری دارند و حفظ و نگهداری این گونه درب ها به سختی درب های چوبی نیست و تنوع مختلفی در طرح و رنگ دارند و حتی میتوان آنها را با طرح چوب سفارش داد یا خرید و امنیت این گونه درب ها از درب شیشه ای و چوبی بیشتر است .

درب های دیگری که وجود دارند و کمتردر گرگان استفاده می شوند درب آلومینیومی ، درب پلیمری ، درب فایبرگلاسی و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *