مشاورین املاک دالان بهشت گرگان طبیعت گرگان ( النگدره)

اخبار سایت

طبیعت گرگان ( النگدره)

پارک جنگلی النگدره، دارای وسعتی به مساحت ۱۸۵ کیلومتر و چشم‌اندازی خاص است و به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. هوای جنگل حداقل ۱۰ درجه خنک‌تر از نقاط شهری است. در دامنه جنگل پوشش گیاهی خاص و همچنین رودخانه و چشمه‌هایی وجود دارد.

رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط آن می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب وجود داردو پوشش گیاهی ابن جنگل را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید و… تشکیل می‌دهد.

امکانات موجود در پارک جنگلی النگدره شامل زمین ورزشی ، پارک کودک ، نمازخانه ، سرویس بهداشتی ،جاده آسفالت ، ساختمان های نگهبانی، برق رسانی و … می باشد.اما ملک یا ویلایی در این منطقه حق ساخت و ساز ندارد و خرید خانه در آن ناممکن است.

تا چند وقت گذشته ، جاده‌ای که برای تردد خودروها در پارک جنگلی النگدره استفاده می‌شد در چند روز از ایام هفته به پیاده راه تبدیل شد که مورد استقبال قرار گرفته است.
علاوه بر آن در النگدره پیاده راه چوبی هم توسط شهرداری ایجاد شده که طول آن یکهزار و ۵۰۰ متر است و با زیبایی بی‌نظیرش توجه همگان را به خود جلب می‌کند.

جاده النگدره در احاطه ی درختان سربفلک کشیده و رنگارنگ است و یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفرتان وقتی است که با ماشین در این مسیر در حال عبور هستید و به دنبال جایی مناسب برای نشستن می گردید. حتی در میان طبیعت این جنگل می توانید تاریخ را هم ببینید چون در قسمتی از جنگل بخشی وجود دارد که به گفته ی کارشناسان قدمت آن به بیش از ۱۵۰۰ سال پیش برمی گردد.

این جنگل جایی عالی برای گذراندن یک روز به یاد ماندنی است می توانید ساعت ها در گوشه ای بنشینید، خیره به طبیعت اطراف شوید و در این میان صدای پرندگان و جانوران جنگلی اطرافتان حال و هوای تان را بهتر و دلنشین تر می کند.

در این جنگل رودخانه و چشمه های زیبایی هم هست که می توانید در کنارشان کمپ بزنید. رودخانه ای زیبا از میان این جنگل می گذراند و در مجاورت آن سه چشمه ی زلال به چشم می خورد. آب و هوای این جنگل دوست داشتنی و مفرح است مخصوصا اگر قبل از رسیدن شما نم بارانی هم باریده باشد لطافت هوا را بیشتر از هر زمان دیگری احساس می کنید. بدون شک با دیدن طبیعت و آب و هوای جنگل النگدره عاشق ان می شوید و دلتان می خواهد باز هم بارها و بارها به این جنگل برگردید و آن را ببینید. پیشنهاد می کنیم برنامه ی سفرتان را طوری بچینید که پاییز این جنگل را حتما تماشا کنید چون پاییزی جذاب و خیره کننده دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *