مشاورین املاک دالان بهشت گرگان طبیعت گرگان (جنگل توسکستان )

اخبار سایت

جنگل النگدره گرگان

طبیعت گرگان (جنگل توسکستان )

منطقه گردشگری توسکستان در ۱۸کیلومتری جنوب شرقی شهرستان گرگان از ابتدای روستای توسکستان تا دشت سرعلی آباد (اول روستای توریستی چهار باغ) به طول تقریباً ۳۵ کیلومتر در امتداد جاده گرگان -شاهرود قرار دارد.

زمانی که مسیر پر پیج و خم جاده ی توسکستانی که به این جنگلهای می رسد را طی می کنید، با منظره های دلربایی برخورد خواهید کرد و نسیم با طراوتی گونه هایتان را لمس خواهد کرد. زیبایی های جاده توسکستانی وصف ناشدنی است و شاید دلتان بخواهد بارها این جاده ی پر پیچ و خم را طی کنید. و از رانندگی در آن لذت ببرید.

جنگل های توسکستانی در فاصله ی ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی گرگان قرار دارد و از مسیر کوهستانی از منطقه ی قله شاهکوه شاهرود عبور میکند. منطقه توسکستان به دلیل اشرافی که بر دشت گرگان دارد به نام دیدگاه هم نامیده می شود. روستایی به همین نام نیز در ابتدای جنگل توسکستان قرار دارد. جنگل های توسکستانی در میان دو رشته کوه قرار گرفته اند و رودخانه ای پر آب از میانشان نیز می گذرد.

در اواسط جاده‌ی توسکستان در میان جنگل انبوه، به کاروانسرای قزلق می‌رسید. رسیدن به فضایی بدون دار و درخت می‌تواند نشانه‌ی رسیدن به کاروانسرا باشد. دقت کنید کاروانسرا از جاده پیدا نیست و باید از خودرو پیاده ‌شده و حدود ۱۵۰ متر به سمت شرق و شمال شرقی پیاده‌روی کنید تا آن را ببینید. این کاروانسرا که مربوط به دوران گذشته است و در فهرست آثار ملی هم ثبت شده، در سال ۱۳۷۹ بازسازی و زیبا شده است.

این مسیر که به صورت سربالایی است بعد از تقریبا 15 , 16 پیچ به اتمام خواهد رسید و شما در بام گلستان ” منطقه قرار دارند.

خرید خانه در جنگل توسکستان مقدور نیست زیرا خانه ای برای خرید وجود ندارد ولی در منطقه جهان نما خرید خانه و ویلا امکانش وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *