مشاورین املاک دالان بهشت گرگان محلات گرگان ( کوی محتشم)

اخبار سایت

محلات گرگان ( کوی محتشم)

شهرداری گرگان در ایک اقدام تازه دیوارهای «کوی محتشم» واقع در محدوده منطقه دو گرگان را رنگ‌آمیزی و آن را مقدمه‌ای برای ورود جدی‌تر در زمینه اقدامات مهمتر دانست.

ماجرا از این قرار بود که حدود چهار سال پیش یک تیم کاملاً حرفه‌ای از جوانان تحصیل‌کرده ، طرحی کارشناسی شده را نزد شهردار سابق گرگان بردند و تصمیم داشتند در یک اقدام جهادی کوی محتشم را بر مبنای کار کارشناسانه رنگ‌آمیزی کنند.

در این کار تصمیم بر این بود که از جوانان محله استفاده شود اما مدیریت قبلی شهرداری این‌که نیازی به هزینه‌کردن از طرف شهرداری نمیدید ، در آن تعلل کرد.

رنگ‌آمیزی کنونی از دور نمود قشنگی دارد ولی وقتی وارد محله می‌شوید می‌فهمید که باید یک‌بار دیگر رنگ‌آمیزی انجام شود.

اما شهرداری گفته است هدف ما از رنگ‌آمیزی فقط زیباسازی نبود، می‌خواستیم با رنگ کردن به همگان بفهمانیم که مردم این محله هم نیازمند توجه هستند زیرا در سالهای اخیر به کوی محتشم توجهی شده بود.

این‌که هر دیوار یک سطح رنگی باشد صرفاً یک فرم مدرنیستی است که در فرهنگ ریشه‌دار ما جایگاه خاصی دارد ولی ایرانیان رنگ را خوب می‌شناسند و ممکن است امکان استفاده از آن را نداشته باشند اما در خانه‌های خود از ترکیب رنگی زیبایی به صورت فرش، پشتی‌ و غیره استفاده میکنند.

رنگ آمیزی محله کوی محتشم موافقان و مخالفانی دارد که توجه به نظرات آن ها می تواند راه روشنی را پیش روی شهرداری قرار دهد؛ همچنین نارضایتی ها مردم محله نسبت به این کار ضرورت مطالعه بیشتر و مصاحبه با مردم را در اجرای پروژه ها پررنگ تر می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *